Walk Stage Nedir?

Walk stage, Türkiye’de ilk olarak 2004 yılında intajans tarafından üretilen mobil sahne sistemidir. İnce araştırmalar, hassas hesaplamalar, profesyonel kadro, özveri ve takdire şayan sabrın harmanlanması ile 2 yıllık bir çalışma sonucu üretilmiştir. ilk walk stage'nin hazırlanmasında geçen iki yıllık sürede hava, arazi, ağırlık, alan yerleşimi, kurulum aşamaları, denge vb. konularda çetin testlere tabii tutulmuş ve tamamından geçerli not alan bir sisteme sahiptir. Tüm standartları ve uygun şartları üzerinde barındıran walk stage, sayısız organizasyonda değerlendirilmiş, gelen yoğun talep üzerine yeni üretimlere geçilmiştir. İlk üretimleri başta Kanada ve Fransa'da gerçekleşen bu sahneler Türkiye'deki organizasyonlara kiralama yoluyla ulaşmış, farkındalık yaratmak amacıyla kullanılmış, ciddi tedarik ücretlerine sebep olmuş yapılardı. Yurt dışında üretilerek kiralama yoluyla getirilen sahneler, ekonomik olmamasının yanında, Türkiye'deki aranılan şartları üzerinde barındırmaması, istenilen hizmetin alınamamasına neden olmuştur. Bu sahneler ülkemiz standartlarına ve yasal zorunluluk kriterlerine uyum sağlamaması gibi çeşitli sorunları da beraberinde getirmiştir.

Duru Durağı Yok...


Bu nedenle, walk stage sektörümüzün ihtiyaçları, sorunları göz önünde bulundurularak oluşturuldu. Walk stage zenginleştirilmiş olan eksiksiz ürün gamını oluşturan üstün teknolojisi ve özellikle yüksek güvenlik düzeyleri ile kabul gören bir sistemdir. Her müşteri kesiminin beklenti ve ihtiyaçlarına cevap verebilen stage'ler, tasarlamayı öncelik olarak gören kurumumuza ayrıcalık kazandırarak, yenilikçi marka olduğumuz imajını sektöre yaymaktadır. Walk stage'nin başarı grafiği bir çok pazarda sürekli yükselmektedir. Öte yandan üretim aşamasında ve yapılan arge çalışmaları ile kurulan ittifakların derinleşmesi, kurumun gelişimi, daha da güçlenerek projeyi ve kültürünü dünya devleri arasına taşıyacaktır.

Walkstage’i tanıdık, avantajları?

Zaman: Sektörün en sıkıntılı detaylarından biri olan zaman endişesi, walk stage ile tarihe karışıyor. Hidrolik sistemli yapısı ile, kısa sürede kurulup, program sonunda kısa sürede alanın terk edilmesini sağlıyor.

Personel: Sektörde organizasyonun sahne kurulumundan, ses ışık sistemlerine varana kadar çetin bir süreci vardır. Bu süreç, personel desteği ile aşılmaktadır. Tüm bu çalışmaların bu kadar kısa süre içerisinde gerçekleşmesi için, fazladan personele ihtiyaç duyulmakta, bu da maliyeti artırmaktadır. Walk stage kendine özgü sistemi ile, bir teknik personel tarafından, 1 saat içerisinde organizasyona hazır hale getirilmektedir. Bu da iş gücü maliyetinde % 80 oranında avantaj sağlamaktadır.

Özgürlük Organizasyonlarda karşılaşılan önemli konulardan biri de alan kullanımıdır. Kullanılması gereken alanın, podyum sahne kurmaya uygunluğu, açısı, yapısı ve kapladığı alanın maksimum oranda değerlendirilmesi gibi problemleri ile karşılaşılmaktadır. Walk stage bu konuda da kolaylık sağlayarak dilediğiniz alana kurulum şansı tanıyarak daha özgür yerleşkelere şans tanıyor. Reklam Hizmet alanında reklam ve tanıtım yapılan iş kadar önem arz etmektedir. Walkstage ile görsel tanıtım materyallerini dış kaplama alanına ve sahne içi arka duvara uygulanır, ekstra bir tanıtım alanına ihtiyaç duyulmaz. Lojistik & Nakliye Organizasyonlarda kullanılan tüm iskele materyallerinin, hazırlık süreci nakliyesi ile kaybedilen zaman ve ekonomik külfet, walk stage ile ortadan kalkıyor. Tüm donanımını kendi içerisinde barındıran walk stage, her donanımı ayrı ayrı taşınan ve teknik birikim isteyen yapılardan kurtulmanızı sağlar. Farklılık Özellikle organizasyonlarda, hizmet alan kişi, kurum yada kuruluşların aradığı niteliklerin arasında, farklılık gelir. Walk stage, alışıla gelmiş sistemlerin dışındaki yapısı ile, organizasyonunuza kattığı farkı hissettirecektir.

Maliyet Organizasyon için gerekli olan podyum, ses-ışık, görüntü vb unsurları içinde barındırmasıyla, maliyette ekonomik kazanç sağlar.

Sektöre yansıması (ilham verdiğimiz kurumlar ve ürünleri) Walk stage Türkiyede ilk olarak 2007 yılında imal edildi. Bu sürecin sonunda, sektörün yoğun ilgisi ile karşılaşan walk stage, her sektörde olduğu gibi, organizasyonda da, diğer kurumlara ilham kaynağı oldu ve muadillerinin oluşmasını sağladı. Walk stage sisteminin yükseklik, yapı vb. yetilerine sahip, en küçük parçasına kadar Türkiye’de üretilen, bir benzeri ülkemiz kaynakları ile henüz oluşturulamadı. Walkstage’i farklı yapan unsurlarından biri de budur.

Türkiye'nin ilk ve tamamen yerli sermaye üretimi ile gerçekleşmiş mobil sahnesi walk stage

Üretim

Walk Stage Mobil Sahne, Üretim Atölyesinde her adımı denetlenen özverili çalışmalarla üretilmektedir.

Hizmet Alanları

  • Konserler

  • Mitingler

  • Tiyatrolar

  • Etkinlikler & Fuarlar

  • Eğitim alanları

  • Sergi ve Tanıtımlar